امروز پنج شنبه یازدهم تیرماه 1394 خورشیدی ، مصادف با شانزدهم رمضان 1436 هجری
 
اخبار و اطلاع رسانی
•همگام با کنگره بزرگداشت شهدای باقریه ؛
اختصاص کمک های خاص به امورات فرهنگی و مذهبی ؛ عامل موثر در تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی
• چهارشنبه هفدهم خرداد 1391 خورشیدی      • تعداد نمایش : 242
 
همگام با کنگره  بزرگداشت شهدای باقریه ؛
اختصاص کمک های خاص به امورات فرهنگی و مذهبی ؛ عامل موثر در تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی  
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان جنوبی اختصاص کمک های خاص به امورات فرهنگی و مذهبی را  عامل موثر در تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی  دانست.
حجت الاسلام والسلمین محمد رضا زاهدی اصل در گفتگو با ستاد خبری کنگره بزرگداشت شهدای باقریه گفت: بهترین شیوه آشنایی با سیره ائمه معصومین (ع) آشنایی با امامزادگان و نقش آنان در ادامه سیره آباء و احداد طاهرین آنها است.
وی  افزود:برگزاری بزرگداشت امامزادگان می تواند  آشنایی عامه مردم و اقشار معمولی با فرهنگ دینی و اهل بیت(ع) را به دنبال داشته باشد.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تصریح کرد: بها دادن بیشتر به امورات فرهنگی، مذهبی در بقاع و اختصاص ردیف های کمک در این جهت می تواند در این راه موثر واقع شود.
حجت الاسلام والسلمین زاهدی درادامه برپایی کلاس های عقیدتی، معارف ، سیره اهل بیت (ع)، مقابله با فرهنگ ضد دینی و آشنایی با شیوه های برخورد اهل بیت(ع) با منحروفان را جزو موارد مهمی دانست که نیازمند توجه مسئولین فرهنگی می باشد.
وی در باب وظیفه شیعیان در زمان حاضر برای ارتقاط جایگاه تشیع  یاد آور شد باید از ظرفیت وجود علما ، تریبون های نمازجمعه، اساتید، گردهمایی ها و دوره های آموزشی برای تبلیغات و ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) و امامزادگان استفاده کرد.
مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی، هنری مساجد خراسان جنوبی برگزاری دوره های آموزشی در راستای آشنایی مردم ،دعوت از اساتید و علمای اهل فن و مطرح کشوری به مناسبت های مختلف  ، برگزاری بعضی از همایش ها در اماکن مقدس و اختصاص کمک های فرهنگی خاص را از جزو راهکارهای موثری دانست که می تواند به شناخت سیره ائمه و بخصوص شهدای گرانقدر باقریه کمک کند.
زاهدی اصل در پایان سخنانش  برگزاری مراسم علمی و مذهبی در بقاع متبرکه خراسان جنوبی را ارزشمند توصیف کرد و افزود: اما برخی  برنامه ریزی ها قطعا خالی از ضعف نبود و مشکلات داخلی و برنامه ای وجود داشته که با مشورت اهل فن و افراد خبره می تواند بررسی و به نتایج بهتری در آینده رسید.


منوی سایت  
پیوندهای ویژه   
کلیه حقوق متعلق به اداره  کل اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران می باشد
شماره تماس اداره کل:32421077 - 056